System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Szósta edycja Biegu Nowej Wsi za nami

W niedzielę, 25 czerwca br.odbyła się szósta edycja Biegu Nowej Wsi – imprezy, która w tym roku przyciągnęła rekordową liczbę ponad 450 uczestników.

 

Byli wśród nich biegacze, maszerujący z kijkami Nordic Walking, ale także prawie 200-osobowa grupa dzieci i młodzieży. Z torem przeszkód na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi zmierzyło się ok. 100 najmłodszych „śmiałków”. Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych pobiegło na dystansie 300 oraz 600 metrów. Z kolei grupa gimnazjalistów rywalizowała na trasie o długości 1 kilometra ze znacznym podbiegiem pod Płaskowyż Twardowicki.

Pogoda jak co roku postawiła przed startującymi w biegach głównych trudne warunki. W niemal 30-stopniowym upale pierwsze miejsce wśród biegaczy wywalczył Piotr Mrachacz z Bytomia. Za jego plecami znaleźli się Kamil Bezner oraz Mateusz Wolnik. W kategorii open kobiet zwyciężyła Katarzyna Golba z Katowic, druga była Anna Skalska, a trzecia Beata Adamczyk-Nowak.

Mieszkańcy gminy Mierzęcice byli w tym roku zwolnieni z opłaty startowej. Prawie trzydziestu z nich wykorzystało tą możliwość i przystąpiło do zawodów. Organizatorzy stworzyli również nową kategorię uwzględniającą jedynie biegaczy zamieszkujących tereny naszej gminy. Zwyciężył w niej Rafał Paliga z Toporowic, drugi był Łukasz Zawadzki z Mierzęcic, a trzeci Gaweł Klimczyk z Nowej Wsi. Wśród pań triumfowała Patrycja Kocot z Nowej Wsi. Kolejne miejsca zajęły Magdalena Kwiatkowska z Mierzęcic i Anetta Gąsior z Sadowia.

Biegacze rywalizowali także po raz pierwszy w kategorii drużynowej. Tutaj pierwsze miejsce przypadło zdecydowanie Miechowickiej Grupie Biegowej z Bytomia, która jest już znakiem rozpoznawczym Biegu Nowej Wsi. Można ich rozpoznać po charakterystycznych pomarańczowych koszulkach. W tym roku ponad czterdziestu członków grupy wzięło udział w wydarzeniu, podkreślając wyjątkową atmosferę naszego biegu i gościnność mieszkańców, dzięki którym przyjeżdżają do Nowej Wsi w coraz większej liczbie. Na drugim miejscu wśród drużyn znaleźli się zawodnicy Runners Wojkowice Team, również sympatyzujący z imprezą. Trzecie miejsce zajęła Drużyna Przyjaciół z Rafałem Paligą i Rafałem Grząsiem z Twardowic w składzie.

Prawie 50 osób zmierzyło się w marszu Nordic Walking. Najlepszy był Łukasz Dors z Janowa, który w pół godziny pokonał tę trudną 5-kilometrową trasę wyłącznie idąc. Od dwóch lat technika marszu uczestników jest bowiem kontrolowana przez profesjonalnych sędziów, aby uniknąć podbiegania przez zawodników. Drugie miejsce zajął Grzegorz Dors, a trzeci był Ryszard Garbat. Najszybciej maszerującą kobietą była Danuta Pala-Skrzypczyk ze Złotego Potoku. Podium uzupełniły Irena Pękala i Justyna Treścińska.

W biegach dla dzieci, pomimo wielu przyjezdnych rywali, bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszej gminy. Na dystansie 300 metrów najlepsi byli Mateusz Dyrka, Oliwier Kamiński i Szymon Dudek, a wśród dziewczynek Julia Treścińska, Anna Pękala i Joanna Surowiec. W wyścigu na 600 metrów zwyciężył Wiktor Pękala, który pokonał Szymona Spyrę i Piotra Wojdasa. W kategorii dziewczyn wygrała utalentowana Klaudia Zarychta wyprzedzając Karolinę Rąberk i Natalię Kołek. Bieg na 1 kilometr dał zwycięstwo Adrianowi Rąbkowi, który zostawił za plecami Patryka Kołka i Kacpra Kucharczaka.

Na wydarzeniu obecnych było wielu zaproszonych gości. Zastępca Wójta Gminy Mierzęcice Andrzej Cembrzyński najpierw dał sygnał do startu zawodów, a następnie udekorował najlepszych zawodników gratulując im sportowych osiągnięć.

Dodatkową atrakcją Biegu Nowej Wsi był tak jak w roku ubiegłym kiermasz książek przygotowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mierzęcicach, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Dzieci mogły również spróbować swoich sił w konstruowaniu robotów z klocków na specjalnym stanowisku firmy TwójRobot.pl.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania patronom honorowym VI Biegu Nowej Wsi -  Wójtowi Gminy Mierzęcice Grzegorzowi Podlejskiemu oraz Staroście Powiatu Będzińskiego Arkadiuszowi Watole, sponsorom imprezy, czyli firmom Sarex, School Tour, ZRW Bara oraz Drog-Mol. Specjalne podziękowania kierują również do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi, Gminnego Zakładu Gospodarki Wodnej i Komunalnej w Mierzęcicach, Klubu Sportowego Strażak Nowa Wieś, a także Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Duże zasługi dla sukcesu wydarzenia miał również udział licznej grupy wolontariuszy, kibiców i wszystkich, którzy z dobrego serca pomagali w przedsięwzięciu. Pozostaje mieć nadzieję, że impreza w dalszym ciągu będzie się rozwijała i mieszkańcy gminy Mierzęcice będą się mogli nią jeszcze bardziej  cieszyć i szczycić.
 

 

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.