System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Gmina Mierzęcice przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

Gmina Mierzęcice przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Przygotowanie dokumentu pozwoli zaplanować działania na najbliższe lata na rzecz ochrony i poprawy jakości powietrza w naszej gminie. Zapraszamy mieszkańców i przedsiębiorców do wypełnienia ankiety inwentaryzującej emisję.

W przyszłości dzięki posiadanemu opracowaniu gmina będzie mogła uzyskać dofinansowanie na działania zmierzające do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego Europy (np. na działania termomodernizacyjne, czy dofinansowanie montażu kotłów w budynkach mieszkalnych). Dzięki ankietom oszacowane zostanie zapotrzebowanie na poszczególne inwestycje w Gminie.

Opracowanie dokumentów zostało zlecone firmie ATsys Sp. z o.o SK z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103.
Głównym zamierzeniem Planu jest przyczynienie się do osiągnięcia celów określonych w pakiecie klimatyczno-energetycznym do roku 2020, tj.:
•    redukcji emisji gazów cieplarnianych,
•    zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,
•    redukcji zużycia energii finalnej, co ma zostać zrealizowane poprzez zwiększenie efektywności energetycznej,
•    poprawy jakości powietrza.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą do mieszkańców i przedsiębiorców o wypełnienie ankiety inwentaryzującej emisję. Uzyskane informacje są niezbędne do zaplanowania realnych działań na terenie naszej gminy. Zebrane dane analizowane będą jedynie zbiorczo, przez uprawnione osoby z zachowaniem zasad poufności.

Każdy mieszkaniec wypełniając ankietę bierze aktywny udział w przygotowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej i ma wpływ na jego kształt. Ankietę można wypełnić i od razu przesłać on-line, korzystając z poniższych linków:

•    mieszkańcy:    http://pgn.atsys.pl/mierzecice/ankieta
•    przedsiębiorcy:    http://pgn.atsys.pl/mierzecice/firmy

Ankietę można również pobrać w postaci pliku i wypełnić w edytorze tekstu lub wydrukować i wypełnić papierowo. Poniżej linki do plików:
•    mieszkańcy:
      • plik w formacie pdf: http://pgn.atsys.pl/mierzecice/ankieta.pdf
      • plik w formacie doc: http://pgn.atsys.pl/mierzecice/ankieta.doc

•    przedsiębiorcy:
      • plik w formacie pdf: http://pgn.atsys.pl/mierzecice/firmy.pdf
      • plik w formacie doc: http://pgn.atsys.pl/mierzecice/firmy.doc

Wypełniony plik można przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wersję papierową należy dostarczyć do Urzędu Gminy Mierzęcice (pokój nr 4) lub przesłać w wersji elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dziękujemy!

 

Ankieta - firma

Ankieta - domy i mieszkania

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.