Skip to main content
  • Widok na miasto i smog
    "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
    Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
  • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
    Spotkania z ekodoradcą w kwietniu
    Zapraszamy serdecznie na spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 3 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 24 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 Ekodo...
  • Aplikcja Eco Mierzęcice
    Aplikcja Eco Mierzęcice

    Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

  • System Informacji Przestrzennej

    System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

  • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

    Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

10 lipiec 2012

Zdrowy rozsądek daje radę

Dnia 20 czerwca 2012 r. klasa VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Mierzęcicach wyjechała na tygodniowy wyjazd śródroczny do Władysławowa.

 

 

Podczas wyjazdu uczniowie realizowali przygotowany przez wychowawcę klasy program profilaktyczny "ZDROWY ROZSĄDEK DAJE RADĘ" - kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł. Realizacja w/w programu była możliwa dzięki wsparciu Wójta Grzegorza Podlejskiego i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mierzęcicach, którzy to pozytywnie rozpatrzyli wniosek uczniów i wychowawcy o dofinansowanie do założeń programowych. Dzięki pozyskanym funduszom uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji m.in. wyjść na basen, wycieczek, konkursów z nagrodami.

 

Dzieci podczas zajęć prowadzonych na podstawie programu zdobywali wiele cennych umiejętności. Rozwinęli swoją zaradność poprzez udział w konkursach czystości i punktualności, nauczyli się spędzać wolny czas aktywnie przeciwdziałając bierności i nudzie. Dzięki pogadankom znają negatywny wpływ używek na życie codzienne. Uczniowie wrócili do szkoły pełni pozytywnej energii z nastawieniem do aktywnego, kreatywnego spędzania wolnego czasu.

 

Anna Dyńska