Skip to main content
  • Widok na miasto i smog
    "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
    Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
  • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
    Spotkania z ekodoradcą w kwietniu
    Zapraszamy serdecznie na spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 3 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 24 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 Ekodo...
  • Aplikcja Eco Mierzęcice
    Aplikcja Eco Mierzęcice

    Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

  • System Informacji Przestrzennej

    System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

  • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

    Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

20 kwiecień 2011

Wielkanocne „Regionalia”

Już po raz trzeci gospodynie z KGW Mierzęcice były gośćmi tradycyjnych przedświątecznych spotkań z kuchnią i folklorem zagłębiowskim w Centrum Handlowym „Pogoria” w Dąbrowie Górniczej. Tegoroczny event wielkanocny odbył się w dniach 16 – 17 kwietnia i przebiegał pod hasłem „Wielkanocne Nastroje”.

Panie z Mierzęcic po raz pierwszy zaprezentowały swoje kulinarne specjały oraz promowały miejscową kulturę ludową podczas ubiegłorocznego spotkania wielkanocnego z klientami „Pogorii” w ramach imprezy „Regionalia”. Ich stoisko tak zachwyciło zarówno organizatorów, jak i  odwiedzających gości, że zostały zaproszone ponownie, ale tym razem na event bożonarodzeniowy po nazwą „Nastrajamy Świątecznie”.

Tegoroczne „Regionalia” były okazją do pokazania przede wszystkim wielkanocnych potraw i wypieków. Na świątecznie udekorowanych stołach nie mogło zabraknąć  pysznych bab, smakowitych mazurków, kolorowych pisanek czy wędlin własnej produkcji. Wszystko pięknie przystrojone z wielką dbałością o  każdy szczegół i włożonym ogromnym wysiłkiem pracy. To prawdziwe kulinarne dzieła sztuki działające na zmysł wzroku, węchu i smaku.

Trzeci udział w jarmarku przedświątecznym i zaproszenie na kolejny świadczą o żywym zainteresowaniu szeroko pojętym folklorem. Jest to doskonała forma promocji nie tylko rodzimej kultury ludowej, ale przede wszystkim znakomita wizytówka gminy.