System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Apel do mieszkańców w związku z COVID-19  Przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców

Inauguracyjna sesja nowej Rady Gminy

Nowo wybrana Rada Gminy Mierzęcice rozpoczęła pracę. Podczas inauguracyjnej sesji w dniu 1 grudnia odbyło się zaprzysiężenie radnych oraz wybór Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Mierzęcice. Los naszej gminy będzie spoczywał przez najbliższe 4 lata w rękach osób, którym zaufaliśmy podczas ostatnich wyborów samorządowych.

Nowi radni otrzymali z rąk Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej Sebastiana Siudyka zaświadczenia o wyborze na tę funkcję oraz złożyli uroczyste ślubowanie. W skład obecnej, 15-osobowej Rady Gminy weszło 7 radnych z kadencji 2006 – 2010 oraz 8 nowych radnych. W porównaniu z poprzednim składem jest aktualnie więcej kobiet. Były bowiem 2, a teraz są 4. Jest też po raz pierwszy przedstawiciel utworzonego w 2007 roku sołectwa Mierzęcice II.

Pierwszą uchwałą podjętą przez Radę było przyjęcie „Regulaminu wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Mierzęcice i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Mierzęcice”. Spośród zgłoszonych kandydatów i w wyniku przeprowadzonych wyborów na stanowisko Przewodniczącego Rady Gminy Mierzęcice powołano Tadeusza Twardoch, a funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Mierzęcice powierzono Beacie Polanieckiej. Przypomnijmy, że Tadeusz Twardoch pełnił tę rolę już w poprzedniej kadencji.

Składamy gratulacje dla wymienionych wyżej osób i życzymy powodzenia w pracy dla dobra naszej gminy. Trzymamy kciuki za powodzenie wszelkich decyzji i działań, aby Gmina Mierzęcice rozwijała się równie dynamicznie jak przez ostatnie 4 lata.


 

 

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.