System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Apel do mieszkańców w związku z COVID-19  Przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców

Poezja i piosenka w bibliotece

Mieszkańcy naszej gminy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mierzęcicach spotkali się z członkami Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego z Będzina. Była poezja, malarstwo i muzyka. I artyści, i bibliotekarze chcą, by współpraca była kontynuowana.

 

15 września 2011 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mierzęcicach odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego z Będzina. Współpraca biblioteki ze stowarzyszeniem trwa od 2010 roku. Tegoroczne spotkanie artystów z mieszkańcami Mierzęcic było już drugą imprezą przygotowaną wspólnie przez bibliotekarzy i członków stowarzyszenia. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy wraz z Tadeuszem Twardochem, przewodniczącym Rady Gminy oraz najbliżsi i przyjaciele artystów. Artyści amatorzy zaprezentowali literacko - muzyczny spektakl p.t. „Gniazdo”. Scenariusz przedstawienia został opracowany na podstawie twórczości poetów należących do stowarzyszenia, związanych z Zagłębiem Dąbrowskim. W trakcie przedstawienia mieliśmy okazję posłuchać wierszy o naszym regionie, a także piosenek, m.in. w wykonaniu 8-letniej Oli, która gościnnie występuje wraz z członkami stowarzyszenia. Goście mieli również okazję obejrzeć obrazy malowane przez Krystynę Maciejczyk z Sosnowca. W trakcie spotkania odbyła się także promocja książki „Błogosławieni i święci ludzie czystego serca” napisanej przez Aleksandrę Rogala z Czeladzi.

Na zakończenie spotkania złożono artystom serdeczne podziękowania za wspaniały występ  z  zapewnieniem, że współpraca z GBP w Mierzęcicach będzie rozwijała się nadal i zaowocuje następnymi imprezami artystyczni  zorganizowanymi w bibliotece dla mieszkańców naszej gminy. Tym bardziej, że spotkania z artystami zawsze przebiegają w miłej i serdecznej atmosferze – podkreśla Grażyna Czapla, dyrektor GBP w Mierzęcicach.
Pracownicy biblioteki są bardzo wdzięczni artystom za możliwość spotykania się z „żywą sztuką”. 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.