System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Apel do mieszkańców w związku z COVID-19  Co o koronawirusie musimy wiedzieć - podstawowe zasady profilaktyki

Wyróżnienia dla pedagogów

W tym roku obchody Wojewódzkiego Dnia Edukacji Narodowej w czasie, których wręczono Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Śląskiego Kuratora Oświaty odbyły się w kilku miejscach. W Mysłowicach wyróżniono mieszkanki naszej gminy.

Ponad 91 tys. nauczycieli oraz pracowników oświaty 14 października  tego roku obchodziło w regionie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Zygmunt Łukaszczyk, wojewoda śląski i Stanisław Faber, śląski kurator oświaty złożyli pedagogom serdeczne podziękowania i gratulacje. Szczególnie podkreślano znaczenie zawodu nauczycielskiego i niezwykłą rolę jaką odgrywają pedagodzy w kształtowaniu kolejnych pokoleń. W uznaniu pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, zaangażowania w rozwój edukacji uhonorowano najlepszych nauczycieli i pracowników oświaty. Uroczystości (Wojewódzki Dzień Edukacji Narodowej) w trakcie, których wręczono Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Śląskiego Kuratora Oświaty odbyły się w Urzędzie Wojewódzkim i Bibliotece Śląskiej w Katowicach, Pałacu Habsburgów w Żywcu i w Miejskim Domu Kultury w Mysłowicach.
W czasie uroczystości w Mysłowicach (odbyła się 13 października) nagrodzono dwie mieszkanki naszej gminy. W mysłowickim spotkaniu wzięli udział – Stanisław Faber, śląski kurator oświaty, Dariusz Wilczak, zastępca śląskiego kuratora oświaty oraz przedstawiciele władz samorządowych. Naszą gminę reprezentował Andrzej Cembrzyński, zastępca wójta gminy Mierzęcice. Uroczystość prowadził: Grzegorz Raczek, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu.
Zebranych powitali Stanisław Faber oraz Edward Lasok, prezydent Mysłowic. Stanisław Faber, śląski kurator oświaty wręczył Medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji oraz nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty blisko 80 osobom. Miło nam poinformować, że nie zbrakło wśród nich naszych reprezentantów. Beata Polaniecka, dyrektor III LO im. Norwida w Będzinie, mieszkanka naszej gminy zastępca przewodniczącego Rady Gminy w Mierzęcicach otrzymała Medal Edukacji Narodowej. Natomiast Teresa Banaś, dyrektor Gimnazjum w Nowej Wsi otrzymała nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty. Wyróżnionym pedagogom serdecznie gratulujemy.
W trakcie uroczystości panowała sympatyczna atmosfera. Na zakończenie spotkania zaproszeni goście mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi nie tylko pracy zawodowej przy kawie i słodkościach. W części artystycznej z krótką prezentacją na scenie, wystąpił mysłowicki Zespół Muzyki Dawnej „Canta”.

 
Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.