System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Apel do mieszkańców w związku z COVID-19  Przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców

Kotylion na 11 listopada

Wspólne dobro, poczucie tożsamości narodowej, nasza kultura, tradycja – to Polska właśnie. Pamiętne dni listopadowe 1918 roku przyniosły naszej ojczyźnie upragnioną wolność tak długo oczekiwaną. Właśnie w listopadzie uczniowie szkół w całej Polsce upamiętniają te doniosłe wydarzenia patriotycznymi akademiami.


 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach oprócz uroczystych obchodów Święta Niepodległości odpowiedziała także na apel Bronisława Komorowskiego, prezydenta Polski i zorganizowała w szkole oraz środowisku lokalnym akcję „Kotylion na 11 listopada”.

-Niech ten kotylion będzie znakiem pozytywnej energii, naszych nadziei i ambicji, naszej radości z wielkiego wspólnego dobra - Rzeczypospolitej - powiedział Bronisław Komorowski.

Uczniowie własnoręcznie wykonali kotyliony, a następnie włączając się w akcję ogólnopolską, wręczali je przechodniom. Część mieszkańców naszej gminy wspominała trudne i niebezpieczne czasy wojny, rozłąkę z rodziną. Starsi mieszkańcy ze wzruszeniem odbierali kotyliony od młodych Polaków. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili także Urząd Gminy Mierzęcice i Gminną Bibliotekę Publiczną. Grzegorz Podlejski, wójt gminy Mierzęcice, podziękował uczniom i pogratulował pomysłu, na tak wyjątkowe upamiętnienie historycznych wydarzeń listopadowych.

Oddając hołd tym, którzy za ukochaną ojczyznę oddali życie, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły z biało - czerwonymi kotylionami wysłuchali wzruszających pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci klas I – VI. Cała społeczność uczniowska włączyła się bowiem w   Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej.

-„Legiony to żołnierska nuta; Legiony to straceńców los; Legiony to żołnierska buta; Legiony to ofiarny stos. My Pierwsza Brygada, strzelecka gromada; Na stos rzuciliśmy swój życia los; Na stos, na stos” – rozbrzmiewały w naszej szkole słowa pieśni.

Obchody Święta Niepodległości były okazją do godnego i radosnego świętowania, do czego zachęcał Bronisław Komorowski, prezydent RP.

 

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.