System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Apel do mieszkańców w związku z COVID-19  Co o koronawirusie musimy wiedzieć - podstawowe zasady profilaktyki

Wyróżnienia Wójta Gminy dla najzdolniejszych uczniów

W środę 20 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach pod nazwą „Promocja ucznia zdolnego” odbyła się uroczystość nagrodzenia uczniów z najlepszymi średnimi ocen ze wszystkich przedmiotów w gminie Mierzęcice.

 

Wydarzenie to od lat gromadzi kilkudziesięcioro uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy wraz z rodzicami i opiekunami. Tym razem jednak liczba laureatów była rekordowo wysoka. Aż 64 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych osiągnęło średnią powyżej 5,2.

Spotkanie otworzył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marcin Czapla, który przywitał wszystkich zgromadzonych w sali głównej. Znaleźli się wśród nich Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, Zastępca Wójta Andrzej Cembrzyński, Skarbnik Agnieszka Frączek, Przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Kyrcz, Zastępca Przewodniczącej Tadeusz Szczepańczyk, Przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Iwona Kłys, dyrektorzy placówek oświatowych z naszej gminy oraz grono uczniów wraz z najbliższymi.

Następnie głos zabrał Wójt Grzegorz Podlejski, który gratulował uczniom znakomitych wyników przytaczając wiele istotnych danych dotyczących edukacji w gminie Mierzęcice. Zwrócił uwagę na fakt, iż coraz więcej uczniów naszych placówek zajmuje wysokie miejsca nie tylko w skali regionalnej, wojewódzkiej, ale nawet ogólnokrajowej w konkursach przedmiotowych oraz wielu innych, w których chętnie biorą udział. Uczniowie  przekładają także  dobre wyniki ze szkoły podstawowej czy gimnazjum na sukcesy licealne oraz akademickie, co świadczy o wysokim poziomie naszych placówek i ambicji młodzieży oraz ich prowadzących.

Wójt Gminy na ręce uczniów oraz ich rodziców przekazał listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki. Najlepsze życzenia kolejnych sukcesów i udanych wakacji złożyła im także Przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Kyrcz.

Dzieci i młodzież z różnych szkół miały okazję wymienić się doświadczeniami z kończącego się roku szkolnego i upamiętnić swój sukces na wspólnych fotografiach.

 

Najwyższe średnie wśród szkół podstawowych zdobyli:

- Krzysztof Wszelaki (5,9), Natalia Frączek (5,7), Paulina Gawron (5,7), Cyprian Cichoń (5,5) – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mierzęcicach

- Tomasz Wiśniewski (5,58), Łukasz Krzykawski (5,5) – uczeń Szkoły Podstawowej w Przeczycach

- Karolina Kozieł (5,6), Miłosz Tomiński (5,6), Natalia Lebiocka (5,6), Kaja Złocka (5,58), Paulina Paszewska (5,57) i Dominika Dróżdż (5,5) – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach

 

Najwyższe średnie wśród klas gimnazjalnych zdobyli:

Patrycja Madej (5,93), Weronika Hudecka (5,78), Martyna Kusaj (5,71), Weronika Ferdyn (5,5), Anna Wojdas (5,5) i Damian Nowak (5,5) – uczniowie klas gimnazjalnych w Mierzęcicach.

 

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji!

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.