System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Apel do mieszkańców w związku z COVID-19  Przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców

Darmowy weekend biegowy w Nowej Wsi

11-12 maja 2019 r. w Nowej Wsi odbędzie się po raz drugi weekend biegowy, który będzie się składał z dwóch cyklicznych imprez sportowych – Silesian Highland Marathon IV (sobota) i VIII Biegu Nowej Wsi (niedziela). Po raz kolejny wszyscy mieszkańcy naszej gminy mają zapewniony darmowy udział w imprezach.

 

Pierwszy Bieg Nowej Wsi na dystansie 4 kilometrów miał miejsce w roku 2012. Z biegiem lat dystansów oraz uczestników systematycznie przybywało, a organizatorzy poszerzali zakres przedsięwzięcia. W 2016 r. odbyła się pierwsza edycja Silesian Highland Marathon, czyli pierwszego maratonu o charakterze górskim na polskich wyżynach. Wtedy z królewskim dystansem 42 kilometrów zmierzyła się niemal cała czołówka biegaczy górskich w kraju, a nawet reprezentanci innych krajów: Serbii, Niemiec, czy Maroka.

W najbliższej edycji popularnych już na terenie Śląska zawodów uczestnicy SHM zmierzą się z dystansami 11, 22 oraz 44 kilometrów. Trasy tych biegów wiodą ścieżkami leśnymi, polnymi, a przede wszystkim wymagającymi wzgórzami Wyżyny Śląskiej, w której sercu znajdują się gminy Mierzęcice, Psary oraz Bobrowniki. Fragmentami zawodnicy biegną także po piasku, nad zbiornikami wodnymi Rogoźnik, Czarną Przemszą oraz mostem nad drogą S1 w okolicach Przeczyc.

W niedzielę z kolei odbędzie się ósma edycja Biegu Nowej Wsi, czyli imprezy sportowej dla wszystkich pokoleń. Od rana na torach przeszkód zmierzą się najmłodsi zawodnicy, począwszy od wieku przedszkolnego. Następnie na dłuższych trasach będą rywalizować dzieci i młodzież, a wreszcie po południu przyjdzie czas na seniorów. Na głównym dystansie 5 kilometrów z podbiegiem na najwyższy punkt w powiecie będzińskim walkę podejmą biegacze oraz maszerujący z kijkami Nordic Walking. Trasa BNW będzie miała w stu procentach nawierzchnię asfaltową, choć z uwagi na przewyższenie nie będzie należała do najłatwiejszych.

Aby razem z kilkuset amatorami ruchu na świeżym powietrzu wziąć udział w którejś z imprez (a może w obydwu!), należy wysłać zgłoszenie poprzez stronę internetową www.zmierzymyczas.pl/zapisy. Obecnie zapisanych jest już ponad 200 zawodników, a zatem warto się pospieszyć.

Organizatorzy proszą wszystkich chętnych mieszkańców naszej gminy o zgłoszenie się w formularzu zapisów już teraz dla ułatwienia procesu organizacji. Udział w biegach oraz marszu jest dla wszystkich naszych mieszkańców zupełnie darmowy.

Najświeższe informacje na temat biegów dostępne są na portalu Facebook.

 

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.