System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Podsumowanie szkoleń z kompetencji cyfrowych

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Mierzęcicach zakończyły się szkolenia kompetencji cyfrowych dla seniorów Gminy Mierzęcice.

 

 

W czerwcu 2019 r. w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach kolejne dwie grupy seniorów z naszej gminy łącznie 20 osób rozpoczęły komputerowe szkolenie w ramach projektu „Śląska Akademia Seniora.Program rozwoju kompetencji cyfrowych seniorów 65+ woj. śląskiego z zastosowaniem działań szkoleniowych i animacyjnych w środowisku lokalnym”.

Projekt został przygotowany przez Fundacja Partycypacji Społecznej z Poznania, która pozyskała na ten cel fundusze unijne w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (działanie 3.1 PO PC:E-Senior 65+). Gminna Biblioteka Publiczna w Mierzęcicach była partnerem Fundacji w zakresie realizacji projektu. Trwał on od września 2018 r. do września 2019 r. Ogółem w szkoleniach wzięło udział 50 seniorów z naszej gminy.

Założeniem projektu była aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych oraz włączenie seniorów w budowę społeczeństwa informacyjnego i umiejętności korzystania z IT w życiu codziennym. Po zakończeniu szkolenia seniorzy otrzymali na własność tablet. Jednym z działań aktywizujących seniorów był projekt animacyjny przygotowany przez uczestników kursu. Nasi seniorzy bardzo aktywnie i z zapałem uczestniczyli w zajęciach, co zaowocowało dodatkową niespodzianką. Otóż członkowie jednej z grup przygotowali na zakończenie kursu prezentację o historii i dokonaniach Kapeli Regionalnej Mierzęcice.

W dniu 26 września 2019 r. w sali mierzęcickiej biblioteki odbyło się przygotowane przez uczestników szkolenia spotkanie, na które zostali zaproszeni Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach Grażyna Czapla wraz z pracownikami oraz goście honorowi czyli członkowie Kapeli Regionalnej Mierzęcice. W trakcie spotkanie została przedstawiona prezentacja multimedialna prezentująca dorobek kulturalny kapeli. Zespół otrzymał także pamiątkową statuetkę. Ponieważ tematem przewodnim spotkania była historia lokalna wszyscy mieli okazję skosztować regionalnych potraw. Spotkanie uświetnił występ Kapeli Regionalnej Mierzęcice. Cała uroczystość została sfilmowana przez itvregion. W najbliższym czasie na stronie internetowej itvregion.pl będzie można obejrzeć relację z tego spotkania. Dziękuję wszystkim seniorom biorącym udział w projekcie zarówno w 2018 r. jak i w roku bieżącym za zaangażowanie i zapał w zdobywaniu nowych umiejętności oraz aktywność na zajęciach.

Mam nadzieję, że zdobyte przez państwa praktyczne umiejętności obsługi internetu, komputera, tabletu i innych urządzeń przyniosą wiele radości i ułatwią życie codzienne.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej

w Mierzęcicach

Grażyna Czapla

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.