System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Pasowanie na ucznia w SP nr 2 w Mierzęcicach

Pasowanie na ucznia to najważniejsza uroczystość dla pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach.

 

W piątek 4 października 2019 r. odświętnie ubrane dzieci przyszły do szkoły w towarzystwie rodziców, babć i rodzeństwa. Na sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy zaproszeni goście: pani dyrektor Marta Czapla, wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, przewodnicząca Rady Gminy w Mierzęcicach Monika Dyraga, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Śpiewem, tańcem oraz recytacją przekonały nas o swojej gotowości do bycia uczniem naszej szkoły. Po przeprowadzonym przez koleżanki z klasy czwartej egzaminie pierwszaki wypiły po kubku wody z cytryną, aby udowodnić, że nawet kwaśny napój nie jest w stanie pokonać ich siły tkwiącej w szczerym, szerokim uśmiechu.

Po programie artystycznym nadszedł kulminacyjny moment uroczystości, czyli złożenie przysięgi uczniowskiej. Najmłodsi uczniowie ślubowali być dobrymi i uczciwymi, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować nauczycieli, rodziców i kolegów oraz kochać swoją Ojczyznę. Po ślubowaniu pani dyrektor dokonała aktu pasowania symbolicznym piórem. Potem nadszedł czas na niespodzianki. Przygotowane przez rodziców rogi obfitości, dyplomy, prezenty od klasy II i III oraz słodki upominek od wójta Gminy Mierzęcice. To wspaniałe wydarzenie zostało uwiecznione na wielu zdjęciach i filmach. Całość imprezy dopełnił poczęstunek w klasie, gdzie dzieci mogły podzielić się swą radością z najbliższymi.

Uroczystość pasowania pozwoliła oficjalnie wejść nowym uczniom w społeczność naszej szkoły. Cieszymy się, że pierwszy egzamin został zdany celująco!

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.