System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Warsztaty chemiczne

29 i 30 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły, tj. klasy IV - VIII zostali zaproszeni do specjalnie zaaranżowanej strefy laboratoryjnej, w której podczas warsztatów chemicznych zorganizowanych przez GAZ-SYSTEM  dowiedzieli się, jak w prosty sposób otrzymać gazy, jak wiele reakcji chemicznych przebiega z ich udziałem i jakie są podstawowe właściwości gazów.

 

Uczniowie poznali także podstawy elektrochemii. Efektywne pokazy doświadczeń i eksperymentów, w których młodzież aktywnie uczestniczyła, wywarły ogromne wrażenie i wzbudziły wiele emocji.

Zajęcia prowadzone były przez firmę SMARTLAB, panów: Sebastiana Supłatowicza i Przemysława Mietlarka. Na zakończenie warsztatów laboratoryjnych został przeprowadzony konkurs z wiedzy prezentowanej podczas spotkania. Z klasy V- I miejsce uzyskał Mateusz Latos, II miejsce otrzymał Piotr Sarnik, zaś na III miejscu uplasowała się Matylda Warcholik. Natomiast z klasy VII i VIII zwyciężyli: Maciej Ormaniec, Konopacki Wiktor oraz Babiuch Teodor. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Dziękujemy firmie GAZ- SYSTEM za ciekawe zajęcia dla naszych uczniów, a Pani Aleksandrze Zientek za ufundowanie nagród  i pomocy dydaktycznych dla szkoły.

Dyrektor SP Przeczyce

mgr Małgorzata Drzewiecka

 

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.