System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Apel do mieszkańców w związku z COVID-19  Przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców

Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej

W czwartek 26 kwietnia br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbył się koncert inaugurujący obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

 

Komisja Europejska ogłosiła rok 2012 Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert inaugurujący obchody tego roku w naszej gminie. Różnorodne działania podejmowane przez państwa, samorządy, instytucje publiczne i organizacje, mają zwrócić uwagę na to jak ważną rolę w społeczeństwie i najbliższym otoczeniu pełnią osoby starsze. Koncert to początek działań, które podjęte zostaną w naszej gminie w celu uaktywnienia osób starszych. Będą to min. cykliczne warsztaty, zajęcia, wycieczki i sposoby na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Koncert inaugurujący obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 otworzyła Dorota Marciniak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, zapraszając na scenę młodych artystów.  W koncercie wystąpili uczniowie doskonalący swój talent w Ognisku Pracy Pozaszkolnej pod okiem nauczycieli: Barbary Gurowiec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach oraz Marty Czapli i Anny Dyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mierzęcicach. Zgodnie z ideą solidarności międzypokoleniowej,  z pasją i wielkim przejęciem wystąpili przed zebranymi gośćmi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach i Szkoły Podstawowej nr 2 w Mierzęcicach.

Obecni na sali goście: wójt gminy Grzegorz Podlejski, zastępca wójta gminy Andrzej Cembrzyński, radni gminy, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej Katarzyna Burczyk, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz licznie zebrani rodzice, z podziwem oglądali występy najmłodszych.  Tańcem, śpiewem i humorem najmłodsi podbili serca zebranych. Długo i gromko oklaskiwani młodzi artyści schodzili ze sceny prosto po słodką nagrodę oraz zasłużone pochwały.

Koncert zainaugurował Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Oferta zajęć i warsztatów, szkoleń wyjazdowych i wycieczek skierowana do dorosłych mieszkańców gminy będzie publikowana na stronie internetowej gminy, w „Panoramie Gminy Mierzęcice” oraz na gminnych tablicach ogłoszeń. Informacje dostępne będą również w biurze Gminnego Ośrodka Kultury  pod numerem telefonu 32 288 70 82.  
Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.