Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 17 lipca 2024 r. w godzinach 11:30 – 16:30, 24 lipca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30...
 • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
  Inwentaryzacja wyrobów azbestowych w Gminie Mierzęcice
  Urząd Gminy Mierzęcice informuje, że w dniach 05 - 31 sierpnia br. na terenie Gminy Mierzęcice, przeprowadzona zostanie aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. Pracownicy firmy GR...
 • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
  Ruszyła kolejna edycja Mojego Prądu – programu dofinansowań do mikroinstalacji fotowoltaicznych
  Mój Prąd to niezwykle popularny program umożliwiający otrzymanie dofinansowania na zakup fotowoltaiki oraz towarzyszących jej urządzeń. Kolejne edycje programu (a było ich już pięć) cieszą się dużą...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


03 sierpień 2021

Podsumowanie pierwszej połowy wakacji

Logo artykułu - zdjęcie przedstawiające dziecko z ubrudzonymi rękami ziemiąLipiec tego roku obfitował nie tylko w wysokie temperatury powietrza i słoneczną pogodę, ale także zapisał się jako aktywny miesiąc dla dzieci i dorosłych, które przyjęły zaproszenie mierzęcickiego GOK do wspólnego spędzenia wolnego czasu i zdobywania nowych umiejętności.

 

Aby wakacje rozpocząć z przytupem, 26 czerwca 2021r. wszystkie sołectwa w naszej gminie odwiedził Discobus wraz z bohaterką kreskówek - Myszką Miki. Specjalnie wyposażony pojazd w pierwszej kolejności zawitał do Mierzęcic i co 40 minut, tłumnie witany przez dzieci i ich rodziców, gościł w kolejnych sołectwach, by ostatecznie zakończyć swe tournee po gminie w Sadowiu. Wszystkie dzieci wróciły ze spotkania z Myszką Miki obdarowane upominkami i słodkościami. Zapewne na długo zapamiętają tę wyjątkowo pogodną, czerwcową sobotę.

Atrakcyjne oferty zajęć w pierwszy z wakacyjnych miesięcy skierowane zostały także do dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności. W poniedziałkowe popołudnia w Filii Bibliotecznej nr 5 w sołectwie Mierzęcice Osiedle - 5 i 12 lipca mogli oni uczestniczyć w zajęciach fitness, zaś 19 i 26 lipca - w zajęciach zumby.

Swoistą tradycją naszej gminy powoli staje się także to, że w wakacje dzieci mogą nabywać nowe umiejętności, uczestnicząc w zajęciach na świeżym powietrzu, podczas „kreatywnych wtorków”. W każdy wtorek Centrum Sportowo-Rekreacyjne za budynkiem GOK tętniło radosnym gwarem dzieci. 6 i 13 lipca zajęcia prowadzili pracownicy mierzęcickiego GOK, natomiast 20 i 27 lipca kreatywne prace wykonywane były pod czujnym okiem instruktorów z Kreatywnego Klubu z Radzionków. Ostatecznie w lipcowe wtorki młodzi mieszkańcy naszej gminy tworzyli: pachnące błyszczyki, miękkie zwierzątka z pianki, modne torby z filcu, niepowtarzalne doniczki wypełnione skrzydłokwiatami, świece z wosku plastycznego oraz unikatowe przypinki.

Z kolei w lipcowe środy, w mierzęcickim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym zorganizowane zostały zajęcia z sensoplastyki.

22 lipca 2021 roku wnętrze Filii Bibliotecznej nr 5 w sołectwie Mierzęcice Osiedle wypełnione zostało dźwiękami instrumentów perkusyjnych, bowiem to właśnie w tym miejscu odbyły się warsztaty perkusyjne. Muzycy amatorzy mogli spróbować swoich umiejętności grając na cajonie, djmb – indonezyjskim bębnie czy rurkach i dzwonkach diatonicznych.

Na uwagę zasługuje także fakt, że nadal trwają domowe warsztaty pn. „Akademia Ekologii”. Do tej pory pracownicy mierzęcickiego GOK rozwieźli III moduły, ostatni IV moduł już czeka na rozdanie.

A co się będzie działo w sierpniu? Przede wszystkim zapraszamy na Kino Plenerowe, atrakcyjne wycieczki dla dzieci oraz imprezy w plenerze! Więcej informacji na www.gokmierzecice.pl oraz na www.facebook.com/gokmierzecice .

 

 

Zdjęcie przedstawiające dziecko tworzące błyszczyk 

Zdjęcie przedstawiające dziecko malujące doniczkę z kwiatkiem

Zdjęcie przedstawiające dzieci tworzące obrazek z mchem

Zdjęcie przedstawiające dziecko z samodzielnie stworzoną kompozycją kwiatową

Zdjęcie przedstawiające dziecko tworzące świeczkę

Zdjęcie przedstawiające dzieci tworzące torby z filcu

Zdjęcie przedstawiające dzieci tworzące zwierzątko

Zdjęcie przedstawiające dzieci z własnoręcznie wykonanymi przypinkami

Zdjęcie przedstawiające zajęcia perkusyjne

Zdjęcie przedstawiające dziecko z ubrudzonymi rękami ziemią

Zdjęcie przedstawiające zajęcia sensoplastyki

Zdjęcie przedstawiające dziecko z własnoręcznie wykonaną pracą na warsztaty ekologi

Zdjęcie przedstawiające dziecko z własnoręcznie wykonaną pracą na warsztaty ekologi