Logo Agencji restrukturyzacji i Modernizacji RolnictwaDo 30 września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej na realizację swoich zadań statutowych.

Miniatura - Osoba stojąca przy mównicyUprzejmie informujemy, że w dniu 30 września 2021 r. o godzinie 17:00 w remizie OSP Przeczyce odbędzie się Zebranie Wiejskie mieszkańców sołectwa Przeczyce.

Logo LGD Brynica to nie granicaLokalna Grupa Działania "Brynica to nie granica" zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące przyznania grantów.

Logo artykułu - zdjęcie dwóch motocykliW pierwszym półroczu 2021 roku na śląskich drogach odnotowano 71 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęły 4 osoby, a 78 osób biorących w nich udział doznało obrażeń ciała. Te bolesne statystyki mówią same za siebie.

Logo Agencji restrukturyzacji i Modernizacji RolnictwaOd 20 października do 30 listopada 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

Miniatura loga Głównego Urzędu Statystycznego

Gminne Biuro Spisowe w Mierzęcicach informuje, że w poniedziałek 20 września 2021r. oraz czwartek 23 września 2021r., w godzinach od 16:00 do 18:00 na terenie Filii Bibliotecznej Nr 5 w Mierzęcicach – Osiedle (budynek nowo wybudowanej biblioteki) będzie pełnił dyżur rachmistrz spisowy.

Kasa informuje, że Uchwałą Nr 9 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 2 września 2021 r. została ogłoszona wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w IV kwartale 2021 r.

Miniatura loga Głównego Urzędu Statystycznego

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w nim jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli, dlatego też warto pamiętać o dopełnieniu tej formalności.

Logo artykułu - pomniejszony fragment plakatuUrząd Gminy Mierzęcice serdecznie zaprasza na spotkanie w tematyce profilaktyki prozdrowotnej.

Logo artykułu - pomniejszony plakat zachęcający do udziału w wydarzeniuJuż 23 września odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa śląskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 22 września (środa) do godziny 12:00.

Logo Górnośląsko-Zaglębiowskiej Metropoli GW dniach od 13 września do 3 października 2021r. Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolia przeprowadza badanie  funkcjonowania Metrolinii na trzech poziomach: realizacji idei całego projektu, funkcjonowania poszczególnych linii i przystanków oraz zbadania deklarowanych powodów korzystania i niekorzystania z transportu zbiorowego z wykorzystaniem geoankiety.

Logo artykułu - pomniejszony plakat zachęcający do udziału w wykładzieWielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach zaprasza na wykład poświęcony profilaktyce raka jelita grubego. Spotkanie edukacyjne poprowadzi Kierownik Projektu dr n. med. Agnieszka Kowalska-Pawełek, specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterolog.