Logo artykułu - zdjęcie z rozstrzygnięcia konkursuSzkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach pragnie przedstawić zwycięzców w gminnym konkursie językowym pod patronatem Wójta Gminy Mierzęcice na "Najciekawszy Komiks Anglo - i Niemieckojęzyczny".

Logo artykułu - wektorowa grafika przestawiająca grupę ludziHanna Toborowicz, uczennica klasy 8b w SP nr 1 w Mierzęcicach finalistką III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach w roku szkolnym 2020/2021.

Logo artykułu - zdjęcie jednej z prac konkursowychOd wielu już lat nasi uczniowie biorą udział w konkursie fotograficznym "Piękne są nasze barwy ojczyste", którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie.

Logo artykułu - zdjęcie dyplomówWspaniała wiadomość dotarła do społeczności naszej gminy z Siewierza. Okazało się bowiem, że dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach zdobyły laury w XVIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który organizowany jest co roku przez III LO w Siewierzu.

Miniatura - logo artykułuDyrektor Przedszkola Publicznego w Nowej Wsi ogłasza nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Wnioski o przyjęcie dzieci można składać od 15 lutego do 15 marca 2021r. w siedzibie przedszkola.

Logo artykułu - zdjęcie z uroczystości pasowania We wtorek 29 września 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Logo artykułu - zdjęcie z uroczystości pod pomnikiem„Bohatersko walczył lotnik polski, nie szczędząc swej krwi, odważnie patrząc śmierci i wrogowi w twarz, wykonując codziennie loty nad terytoriami różnych państw”.

Miniatura - logo artykułu - flaga unii europejskiej z napisem erasmus+Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach pomimo pandemii postanowiła nie ograniczać współpracy międzynarodowej. Przez ostatnie 2 lata szkolne realizowaliśmy projekt Erasmus+ „European Cultural Heritage in the politically and culturally changing world as means against radicalization” w międzynarodowej grupie 5 państw (Cypr, Grecja, Chorwacja, Portugalia i Polska).

Miniatura - logo artykułu - książka z dyplomem i czapką akademickąStypendia szkolne dla uczniów termin składania wniosków do 15 września 2020r.

Miniatura - logo artykułu - ręce pomalowane w farbkamiKażdego roku, w czerwcu w Gminie Mierzęcice organizowana jest uroczysta gala pn: „Promocja Ucznia Zdolnego”, podczas której Wójt Gminy Grzegorz Podlejski wręcza najzdolniejszym uczniom pamiątkowe wyróżnienia, nagrody oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

Miniatura - logo artykułu - rysunek z dwojgiem dzieciPrzedszkola i oddziały przedszkolne zorganizowane  przy szkołach podstawowych są placówkami nieferyjnymi i  podczas tegorocznej przerwy wakacyjnej  w Gminie Mierzęcice wszystkie będą funkcjonować w formie dyżurów wakacyjnych.

Miniatura - logo artykułu - dwie osoby prezentujace zebrane daryNie po raz pierwszy okazało się, że społeczność SP nr 2 w Mierzęcicach ma serca otwarte na pomoc innym. Tym razem, poruszeni  sytuacją pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Koszęcinie spowodowaną pandemią COVID-19, uczniowie szkoły, ich rodzice oraz nauczyciele zorganizowali zbiórkę pod hasłem „Powrót do domu”.