Zdjęcie przedstawiające logo projektu „Together against bullying”W ramach programu Erasmus+, w którym  Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach realizuje projekt „Together against bullying”, uczniowie placówki wyjechali do stolicy Chorwacji – Zagrzebia. W wymianie partnerskiej uczestniczyło  8 uczniów i  3 opiekunów (P. Niegowska, M. Śliż i B. Gryczka). Do Zagrzebia przybyli również uczniowie wraz z opiekunami z Turcji, Portugalii,  Północnej Macedonii oraz obecni byli gospodarze spotkania – Chorwacja.

Zdjęcie przedstawiające flagę MacedoniiSzkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach realizuje projekt "Together against bullying" w ramach programu Erasmus+ od września 2020. Dzięki temu projektowi uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mogli uczestniczyć w czerwcu w wymianie partnerskiej w Skopje – stolicy Północnej Macedonii.

Fragment zdjęcia przedstawiającego dzieci i nauczycieliUczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach spędzili jeden tydzień w słonecznym Cyprze. 6 uczniów oraz 2 nauczycieli w dniach 15 – 22 maja b.r.  odwiedziło partnerską szkołę w Kakopetrii. Wszystko to dzięki projektowi “Let's revive disappearing crafts of Europe together!” z programu Erasmus+ realizowanemu razem ze szkołami z Włoch, Grecji, Słowacji, Rumunii i Cypru.

Zdjęcie przedstawiające nutyNa przełomie maja i czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach odbył się XII Festiwal Piosenki Polskiej pt: ”Nasi wielcy nieobecni…”pod patronatem zastępcy Wójta Gminy Mierzęcice Pani Iwony Pańta.

Logo artykułu - zdjęcie z rozstrzygnięcia konkursuSzkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach pragnie przedstawić zwycięzców w gminnym konkursie językowym pod patronatem Wójta Gminy Mierzęcice na "Najciekawszy Komiks Anglo - i Niemieckojęzyczny".

Logo artykułu - wektorowa grafika przestawiająca grupę ludziHanna Toborowicz, uczennica klasy 8b w SP nr 1 w Mierzęcicach finalistką III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach w roku szkolnym 2020/2021.

Logo artykułu - zdjęcie jednej z prac konkursowychOd wielu już lat nasi uczniowie biorą udział w konkursie fotograficznym "Piękne są nasze barwy ojczyste", którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie.

Logo artykułu - zdjęcie dyplomówWspaniała wiadomość dotarła do społeczności naszej gminy z Siewierza. Okazało się bowiem, że dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach zdobyły laury w XVIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który organizowany jest co roku przez III LO w Siewierzu.

Miniatura - logo artykułuDyrektor Przedszkola Publicznego w Nowej Wsi ogłasza nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Wnioski o przyjęcie dzieci można składać od 15 lutego do 15 marca 2021r. w siedzibie przedszkola.

Logo artykułu - zdjęcie z uroczystości pasowania We wtorek 29 września 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Logo artykułu - zdjęcie z uroczystości pod pomnikiem„Bohatersko walczył lotnik polski, nie szczędząc swej krwi, odważnie patrząc śmierci i wrogowi w twarz, wykonując codziennie loty nad terytoriami różnych państw”.

Miniatura - logo artykułu - flaga unii europejskiej z napisem erasmus+Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach pomimo pandemii postanowiła nie ograniczać współpracy międzynarodowej. Przez ostatnie 2 lata szkolne realizowaliśmy projekt Erasmus+ „European Cultural Heritage in the politically and culturally changing world as means against radicalization” w międzynarodowej grupie 5 państw (Cypr, Grecja, Chorwacja, Portugalia i Polska).