Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na pracowników demontujących azbest na dachu
  Usuwanie azbestu z terenu gminy w 2024 r.
  Gmina Mierzęcice po raz kolejny planuje złożenie wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW w Katowicach) w ramach programu „Ogólnopolski program...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Spotkania z ekodoradcą w kwietniu - zmiana terminu
  Zapraszamy serdecznie na spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 3 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 26 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 NOWY TER...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

07 lipiec 2011

Ochotnicza Straż Pożarna w Toporowicach

Jednostka powstała w 1924 r. Funkcję prezesa pełni dh Andrzej Kyrcz, a naczelnika dh Piotr Asman. Zastępcą naczelnika jest dh Przemysław Paszewski.

W 1997 r. ze środków budżetu gminy, przy wydatnym zaangażowaniu strażaków przeprowadzony został w remizie generalny remont. Dokonano wymiany okien na sali widowiskowej oraz wykonano sufit podwieszany z blachy aluminiowej.

W dniu 2 maja 1998 r. OSP Toporowice była organizatorem gminnego "Święta Strażaka". Po paradzie wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, odprawiona została uroczysta msza polowa w intencji strażaków i ich rodzin podczas której odznaczono zasłużonych strażaków. Jednostka dysponuje samochodem STEYR 791, który został wypożyczony od jednostki OSP w Mierzęcicach, a także samochodem marki Lublin.

W ostatnich latach wykonane zostało ze środków gminnych m.in. ogrodzenie budynku, a także elewacja budynku.

Strażacy z OSP Toporowice biorą udział w Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych, a także aktywnie wspierają organizację wielu imprez m. in. wyścig TOUR DE POLOGNE oraz bieg Silesian Hightland Marathon. Jednostka często uczestniczy w akcjach ratunkowych i pożarniczych.

Dane jednostki:
Ochotnicza Straż Pożarna w Toporowicach
ul. Czerwonego Zagłębia 8
42-460 Toporowice

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KRS: 0000101839
Regon: 276692290
NIP: 625-20-99-774