Miniatura - Osoba stojąca przy mównicyUprzejmie informujemy, że w dniu 9 sierpnia 2021 r. o godzinie 17:30 na placu zabaw w Najdziszowie (w przypadku złych warunków atmosferycznych u Sołtysa w domu) odbędzie się Zebranie Wiejskie mieszkańców sołectwa Najdziszów.

Logo artykułuInformuje się mieszkańców gminy Mierzęcice, że w dniu 1 sierpnia 2021 r. o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Miniatura loga Głównego Urzędu Statystycznego

Gminne Biuro Spisowe w Mierzęcicach informuje, że w najbliższy piątek 30 lipca 2021r., w godzinach od 8:00 do 14:00 na terenie mierzęcickiego targowiska (biały budynek socjalny) będzie pełnił dyżur rachmistrz spisowy.

Miniatura - Osoba stojąca przy mównicyUprzejmie informujemy, że w dniu 5 sierpnia 2021 r. o godzinie 18:00 w remizie OSP Sadowie odbędzie się Zebranie Wiejskie mieszkańców sołectwa Sadowie.

Miniatura - Okrągłe logo w środku literaZawiadomienie Starosty o wyłożeniu do wglądu projektu operatu opisowo-kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla całego obszaru Powiatu Będzińskiego.

Miniatura loga Głównego Urzędu Statystycznego

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności. Wielkie liczenie rozpoczęło się ponad trzy miesiące temu. I choć półmetek spisu już dawno za nami, to wielu mieszkańców wciąż nie wypełniło obowiązku spisowego.

Logo artykułu - plakat ostrzegający przed dopalaczamiTemat dopalaczy na szerszą skalę zaczął pojawiać się w 2010 roku. Stosowanie tych niezwykle szkodliwych substancji psychoaktywnych jest coraz bardziej powszechne, a efekty ich działania potrafią spustoszyć organizm człowieka.

Logo artykułu - zdjęcie przedstawiające dwa grzybyWymioty, nudności, biegunka, ból brzucha, duszności oraz podwyższona temperatura ciała - objawy zatrucia grzybami mogą być bardzo różne, w zależności od rodzaju i ilości toksyny, która dostała się do organizmu.

Miniatura - Okrągłe logo w środku literaSzanowni mieszkańcy, Urząd Gminy Mierzęcice informuje, że w dniu 23 lipca 2021r. upływa termin składania wniosków o zasiłek celowy w związku z wystąpieniem zdarzenia noszącego znamiona klęski żywiołowej dla osób lub rodzin, które poniosły straty w gospodarstwach domowych.

Zdjęcie przedstawiające dwóch rowerzystówLato trwa w najlepsze. Podczas letnich uciech i wypoczynku nie wolno jednak zapomnieć o tym, by zadbać o własne bezpieczeństwo i zdrowie. Przestrzegając kilku prostych zasad, możemy być pewni, że z wakacji przywieziemy wyłącznie dobre wspomnienia.

Miniatura artykułu - logo 2 biegu PKO Piekary ŚląskieJuż 24 lipca w Piekarach Śląskich odbędzie się 2. PKO Piekarski Półmaraton połączony z Nocną zaDyszką oraz Marszem Nordic Walking. W związku z wydarzeniami Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich zaprasza do odwiedzenia miasta, a  wszystkich miłośników biegania i marszów z kijami do wspólnej aktywności w najbliższą sobotę.

Miniatura artykułu - zdjęcia przestawiające strzykawkę i szczepionkę przeciw COVID-10Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z takich metod ochrony przed wirusami od kilkuset lat. Dzięki szczepieniom chronimy nie tylko siebie, ale także swoich bliskich.