System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej             

            

Ślubowanie klasy I w Szkole Podstawowej w Przeczycach

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przeczycach 5 października 2018 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor szkoły Małgorzata Drzewiecka witając wszystkich gości: Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego, Przewodniczącą Rady Gminy Jolantę Kyrcz, nauczycieli, rodziców, babcie i dziadków, ale przede wszystkim dzieci z klasy pierwszej, które z uśmiechem  czekały na ten doniosły moment.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zaprezentować to, czego się już nauczyły. Uśmiechnięci, odświętnie ubrani  pokazali swoje umiejętności. Wykazali się dobrą znajomością zasad zachowania się w szkole oraz wiedzy o patriotyzmie. Wspaniale zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne. W występie wspierali ich uczniowie klasy V i VI. Wykonana z wdziękiem część artystyczna udowodniła zarówno licznie zgromadzonym rodzicom,  jak i zaproszonym gościom, że pierwszaki są jak najbardziej godne przyjęcia  w poczt uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i oczywiście „róg obfitości”.  Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście złożyli pierwszoklasistom życzenia.

Po uroczystości w klasie czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Pierwszoklasistom życzymy sukcesów naukowych, sportowych, wielu wrażeń i  radości w codziennym szkolnym życiu. Jesteśmy przekonani, że czas spędzony w naszej szkole pozostawi niezapomniane wspomnienia. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej pięknej uroczystości.Realizacja tej inwestycji możliwa jest dzięki pozyskanym środkom unijnym w ramach RPO WSL 2014-2020, Działanie 8.1, Poddziałanie 8.1.3 Zapewnienie dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do 3 lat.

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Będzinie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego Śląska Organizacja Turystyczna Śląski Związek Gmin i PowiatówBrynica to nie granicaPowiatowy Urząd Pracy w Będzinie

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że serwis internetowy www.mierzecice.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies w przeglądarce internetowej oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie plików cookies prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.