Pierwsza z wakacyjnych wycieczek organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury już za nami. W środę 6 lipca, uczniowie gminnych szkół mieli okazję odpoczywać na Kosmicznym Szlaku Turystycznym.

 

Wycieczka rozpoczęła się od spotkania z przewodnikiem, u podnóża olsztyńskiego zamku. Dalej, trasa wiodła wzdłuż malowniczych jurajskich szlaków przez:


  • Bramę Twardowskiego – skalnego ostańca będącego bramą do lasów złotopotockich oraz symbolem terenu północnej Jury, nazwany tak przez Zygmunta Krasińskiego; ostaniec ten związany jest z legendą o czarnoksiężniku Twardowskim, który dosiadając koguta odbił się od skały i poszybował na Księżyc, wybijając w wapieniu dziurę,
  • stawy: Sen Nocy Letniej, Irydion, Zygmunta,
  • po cudowny park i Zespół Pałacowy Raczyńskich w Złotym Potoku.


Po tej pieszej wędrówce, wreszcie wycieczka dotarła do Piasku, gdzie na uczestników czekały konne zaprzęgi, które powiozły wszystkich do Zaczarowanego Lasu na spotkanie z bajkowymi postaciami, ukrytymi w tajemniczych miejscach. Spotkaniu z Wróżką, Panem Leśniczym, Jasiem, Małgosią czy Babą Jagą towarzyszyło wiele uśmiechu i radości. Szczególnie Jasiu, rozbawiał wszystkich do łez. Na koniec Duch Lasu zaprosił wszystkich na poczęstunek i zabawę na leśnej polanie. Mimo srogiego wyglądu, Duch Lasu, chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć. I tak w niezwykle radosnej i sympatycznej atmosferze upłynął pierwszy z wakacyjnych wyjazdów.  Kolejny już w czwartek, 14 lipca. Serdecznie zapraszamy.