Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na pracowników demontujących azbest na dachu
  Usuwanie azbestu z terenu gminy w 2024 r.
  Gmina Mierzęcice po raz kolejny planuje złożenie wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW w Katowicach) w ramach programu „Ogólnopolski program...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Spotkania z ekodoradcą w kwietniu - zmiana terminu
  Zapraszamy serdecznie na spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 3 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 26 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 NOWY TER...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


29 kwiecień 2011

Wystawa „Mój Papież Jan Paweł II” otwarta.

Z okazji zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mierzęcicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Zbigniewa Krasonia „Mój Papież Jan Paweł II”.

 

W dniu 28 kwietnia został zaprezentowany po raz pierwszy naszym mieszkańcom cykl portretów przedstawiających postać Ojca Świętego w  różnych okresach życia.

Powitania zaproszonych gości oraz oficjalnego otwarcia wystawy dokonała Dyrektor GBP Grażyna Czapla. Wśród szerokiego grona przybyłych osób znaleźli się m.in.: ks. Kanonik Janusz Rakoczy, Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, Zastępca Wójta Andrzej Cembrzyński, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Twardoch. Nie mogło także zabraknąć samego autora.

Zbigniew Krasoń jest rodowitym Zagłębiakiem, urodzonym i  mieszkającym w Będzinie – Grodźcu. Maluje głównie pejzaże i architekturę lokalną, ale także portrety. Tworzy obrazy olejne, akrylowe, akwarele oraz gwasz.

Nowo otwarta wystawa jest dla biblioteki wydarzeniem szczególnym. Jan Paweł II jest bowiem jej patronem od 2006 roku, a sama placówka jest jedną z 7 bibliotek w Polsce noszących jego imię.

Wystawa potrwa do 14 maja. Serdecznie wszystkich zapraszamy.