Logo Gminnego Ośrodka Kultury w MierzęcicachGminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Dziennikarskim pn. „Współczesny patriotyzm. Pamięć i codzienność”. Konkurs organizowany jest pod patronatem Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego.

Celem twórczej rywalizacji jest:

• zwrócenie uwagi na pojęcie współczesnego patriotyzmu,
  • pobudzanie twórczego myślenia i rozwijanie wśród ludzi młodych zainteresowań dziennikarskich, w tym także zwrócenie uwagi na posługiwanie się literacką polszczyzną,
  • budowanie pozytywnych wzorców postępowania,
  • propagowanie wiedzy o historii Polski,
  • uwrażliwienie dzieci i młodzieży na tzw. "małe ojczyzny".

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży (uczniów szkół podstawowych klas IV - VIII oraz szkół ponadpodstawowych), zamieszkałych na terenie powiatu będzińskiego lub też uczęszczających do placówek oświatowych, zlokalizowanych na w/w terenie.

Materiał konkursowy powinien nawiązywać do pojęcia patriotyzmu ujętego historycznie lub w formie "na co dzień", jako:

1. nawiązanie do przypadających w 2020 roku, okrągłych rocznic historycznych, np. 80.rocznicy tragedii katyńskiej, 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej, 100. rocznicy
    bitwy warszawskiej, czy 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.
  2. zwrócenie uwagi na codzienność życia w dobie pandemii i wyzwania z tym związane, np. postawy służb medycznych, wojska, policji, czy nauczycieli.

Na prace konkursowe mierzęcicki GOK oczekuje od 16 listopada do 4 grudnia 2020 r. Tekst lub materiał video należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy GOK Mierzęcice Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Do pobrania:

Plakat - zaproszenie do udziału w konkursie pt. "Współczesny patriotyzm. Pamięć i codzienność"

Do pobrania: