Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 17 lipca 2024 r. w godzinach 11:30 – 16:30, 24 lipca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30...
 • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
  Inwentaryzacja wyrobów azbestowych w Gminie Mierzęcice
  Urząd Gminy Mierzęcice informuje, że w dniach 05 - 31 sierpnia br. na terenie Gminy Mierzęcice, przeprowadzona zostanie aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. Pracownicy firmy GR...
 • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
  Ruszyła kolejna edycja Mojego Prądu – programu dofinansowań do mikroinstalacji fotowoltaicznych
  Mój Prąd to niezwykle popularny program umożliwiający otrzymanie dofinansowania na zakup fotowoltaiki oraz towarzyszących jej urządzeń. Kolejne edycje programu (a było ich już pięć) cieszą się dużą...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


18 sierpień 2021

Młodzi mieszkańcy naszej gminy odwiedzili Przybynów

Logo artykułu - wspólne zdjęcie uczestników wycieczkiW poniedziałkowy poranek, 16 sierpnia br., przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, zebrały się dzieci i młodzież, gotowe na  „Edukacyjną przygodę” w Agroturystyce „Pod Skałką”- czyli na wyjazd do Przybynowa.

 

Słoneczna pogoda towarzyszyła dzieciom przez całą wycieczkę. Po przyjeździe do Przybynowa uczestnicy wyjazdu  wzięli udział w  warsztatach „Jajko cud natury". To właśnie wówczas dowiedziały się, jak wygląda jajko bez skorupki i zobaczyły różne rodzaje ptaków i ich jaja. Niezwykle emocjonujący był także konkurs obierania jajek. Ciekawych wrażeń dostarczyła także młodym mieszkańcom naszej gminy podróż kolejką- Jurajskim Ekspressem. Mogli wówczas nasycić swoje oczy cudownymi, jurajskimi krajobrazami. Kolejnym punktem poniedziałkowego wyjazdu było odwiedzenie „ mini zoo”, gdzie dzieci mogły spotkać kangura, wielbłąda, kozy, barany, osła, daniele, pawie, kury ozdobne, kucyki, gęsi, kaczki - mandarynki i lamy.

Tego rodzaju wyprawa nie mogła się obyć bez ogniska i tradycyjnego pieczenia kiełbasek. Na zakończenie dzieci mogły zakupić symboliczne pamiątki z podróży do Przybynowa. To był udany wyjazd!

 

 

Zdjęcie przedstawiające warsztaty z historii jajka 

Zdjęcie przedstawiające warsztaty z historii jajka

Zdjęcie przedstawiające warsztaty z historii jajka

Wspólne zdjęcie uczestników wycieczki

Zdjęcie przedstawiające dzieci w towarzystwie wielbłąda

Zdjęcie przedstawiające osiołka

Zdjęcie przedstawiające kaczki w stawie

Zdjęcie przedstawiające wnętrze skansenu wsi Przybynów

Zdjęcie przedstawiające wnętrze skansenu wsi Przybynów

Zdjęcie przedstawiające wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem