Przejdź do głównej treści
Widok na miasto i smog
"Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskie…
Baner informacyjny - konsultacje społeczne
Konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji
Na podstawie art. 6 ust. 1 i ust. 2 oraz art. 11 ust. 3 ustawy o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r. (r.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 278) Wójt Gminy Mierzęcice informuje o sposobach, miejscach i…
Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
Ruszyła kolejna edycja Mojego Prądu – programu dofinansowań do mikroinstalacji fotowoltaicznych
Mój Prąd to niezwykle popularny program umożliwiający otrzymanie dofinansowania na zakup fotowoltaiki oraz towarzyszących jej urządzeń. Kolejne edycje programu (a było ich już pięć) cieszą się dużą p…
Aplikcja Eco Mierzęcice
Aplikcja Eco Mierzęcice

Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


31 sierpień 2021

Mieszkańcy gminy tworzyli kubki dekorowane gliną polimerową

Logo artykułu - Zdjęcie ozdobionego gliną kubka26 sierpnia br. w Filii Bibliotecznej nr 5 w sołectwie Mierzęcice Osiedle zorganizowane zostały warsztaty rękodzieła dla dorosłych mieszkańców naszej gminy, podczas których uczestnicy tworzyli kubki dekorowane gliną polimerową.

 

Wakacyjne miesiące powoli dobiegają końca, więc tematyka dekoru kubków nawiązywała do tego okresu - uczestnicy tworzyli dekoracje odnoszące się do „wspomnień lata”. Kubki oraz łyżeczki wraz z gotowym dekorem uczestnicy warsztatów wypalali po warsztatach w domowym piekarniku. Dopiero po tej czynności uzyskali kubek, który jest gotowy do użytkowania. Co niezwykle istotne, dekory wykonywano wyłącznie własnoręcznie.  Zorganizowane warsztaty odbywały się w ramach akcji „Lato w Gminie Mierzęcice”.

Jesteśmy przekonani, że stworzone dzieła zachwycać będą każdego, kto będzie miał szansę je podziwiać lub pić z nich napoje. Dziękujemy za udział w tych twórczych zajęciach.

 

Zdjęcie przedstawiające instruktora prezentującego wykonany kubek  

Zdjęcie przedstawiające uczestników warsztatów

Zdjęcie przedstawiające uczestników warsztatów

Zdjęcie przedstawiające uczestników warsztatów

Zdjęcie przedstawiające uczestników warsztatów wykonujących kubki

Zdjęcie przedstawiające uczestników warsztatów wykonujących kubki

Zdjęcie przedstawiające uczestników warsztatów wykonujących kubki