Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 14 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30, 26 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – ...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


28 luty 2022

Udane ferie zimowe z mierzęcickim GOK

Miniatura - Zdjęcie z warsztatów rękodzieła w ramach ferii zimowychChoć nie zawsze podczas tegorocznych ferii dopisywała prawdziwie zimowa aura, podczas której dzieci mogły korzystać z zabaw na śniegu, to i tak najmłodsi mieszkańcy gminy Mierzęcice nie mogli narzekać na nudę. Jak co roku, mierzęcicki GOK skierował do nich zróżnicowaną ofertę kreatywnych zajęć i aktywności.

 

Rozpoczęły się one 14 lutego, kiedy to dzieci zaproszone zostały do udziału w warsztatach rękodzieła. Pierwsza grupa, czyli dzieci w wieku od 5 do 8 lat, wykonywała kolorowe magnesy z gipsu, zaś druga grupa-dzieci w wieku od 9 do 12 lat - tworzyła niepowtarzalne, malowane witraże. Efekty pracy dzieci uczestniczących w zajęciach zachwycały starannością wykonania oraz pomysłowością.

Dwa dni później, czyli 16 lutego 2022r., zorganizowane zostały profesjonalne warsztaty malarskie, zaś 18 lutego br. kolejne warsztaty rękodzieła. Tym razem młodsze dzieci malowały misiowe skarbonki, a starsze wykonywały tradycyjne zakładki do książek. Zapewne zaproponowane zajęcia spodobały się ich uczestnikom, bowiem rzec by można, że każde kolejne wydarzenie gromadziło większą liczbę młodych mieszkańców naszej gminnej społeczności.

21 lutego 2022r. zapisał się w historii mierzęcickiego GOK pod znakiem profilaktyki, nauki i kultury bowiem tego dnia zorganizowane zostało spotkanie z Przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, a tuż po jego zakończeniu goszczący w Mierzęcicach teatr „Maska” wystawił spektakl pt. „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem”. Jesteśmy przekonani, że owocami udziału dzieci w tym ostatnim wydarzeniu będzie poszerzenie ich wiedzy z zakresu ekologii oraz niezapomniane wrażenia artystyczne, które zapisały się w ich pamięci. 23 lutego br. dzieci spotkały się na cieszących się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem uczestników warsztatach kulinarnych. Tym razem młodzi entuzjaści cukiernictwa tworzyli kruche ciasteczka w kształcie serc. To były wyjątkowo słodkie i smaczne warsztaty! Jednak prawdziwym hitem tegorocznych ferii okazała się być zabawa karnawałowa dla dzieci i młodzieży. Jej uczestnicy w piątkowe popołudnie bawili się w specjalnie udekorowanych na tę okazję wnętrzach Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu.

Pierwsza grupa dzieci „balowała” w godzinach od 16:00 do 17:30, zaś druga - od 18:00 do 19:30. Kolorowe i pomysłowe przebrania dzieci dodatkowo podkreślały karnawałowy nastrój tego rozrywkowego wydarzenia. Radość, która malowała się na twarzach jego uczestników świadczyła o tym, że zabawa była udana, a jej organizatorzy spisali się na medal. Warto na zakończenie pokreślić, że we wszystkich spośród organizowanych wydarzeń, z wyłączeniem tych, które miały miejsce 21 lutego, dzieci podzielone zostały na dwie grupy wiekowe, by jeszcze lepiej dopasować ofertę do potrzeb i umiejętności odbiorców w poszczególnych grupach wiekowych. W trakcie ferii trwał także konkurs plastyczny na zimowy lampion, ale o jego rozstrzygnięciu poinformujemy Państwa w osobnym artykule…

Cieszymy się, że najmłodsi mieszkańcy gminy tak chętnie brali udział w proponowanych formach spędzania czasu wolnego od nauki, choć zdarzało się także, że rodzice odwoływali udział dzieci w zajęciach ze względu na nałożoną na nich izolację lub kwarantannę. Tegoroczne ferie zostały zorganizowane przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Aldona Węgrzynowicz

 

Zdjęcie przedstawiające zabawę karnawałową

Zdjęcie przedstawiające zabawę karnawałową - tańczące dzieci

Zdjęcie przedstawiające zabawę karnawałową - tańczące dzieci

Zdjęcie przedstawiające zabawę karnawałową - tańczące dzieci

Zdjęcie przedstawiające zabawę karnawałową - zabawa z prowadzącym

Zdjęcie przedstawiające tworzenie witraży na szkle

Zdjęcie przedstawiające dziecko malujące obraz

Zdjęcie przedstawiające dziecko malujące obraz

Zdjęcie przedstawiające dziecko malujące obraz

Zdjęcie przedstawiające dzieci malujące misiowe skarbonki

Zdjęcie przedstawiające dziecko malujące misiową skarbonkę

Zdjęcie przedstawiające warsztaty tworzenia zakładki do książek

Zdjęcie przedstawiające warsztaty tworzenia zakładki do książek

Zdjęcie przedstawiające spotkanie policji z dziećmi

Zdjęcie przedstawiające spotkanie policji z dziećmi

Zdjęcie przedstawiające aktorów podczas spektaklu

Zdjęcie przedstawiające proces powstawania deserków w ramach warsztatów kulinarnych

Zdjęcie przedstawiające dziecko z torbą