Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na pracowników demontujących azbest na dachu
  Usuwanie azbestu z terenu gminy w 2024 r.
  Gmina Mierzęcice po raz kolejny planuje złożenie wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW w Katowicach) w ramach programu „Ogólnopolski program...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Spotkania z ekodoradcą w kwietniu - zmiana terminu
  Zapraszamy serdecznie na spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 3 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 26 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 NOWY TER...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


07 czerwiec 2022

To był niezapomniany Dzień Dziecka

Fragment plakatu4 czerwca na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego, usytuowanego za budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, zorganizowany został festyn z okazji obchodzonego kilka dni wcześniej Dnia Dziecka. Nie po raz pierwszy okazało się, że nawet niesprzyjająca pogoda nie jest w stanie popsuć zabawy dedykowanej dla najmłodszych mieszkańców gminy Mierzęcice.

 

Uczestnicy festynu mogli zobaczyć pokaz tańca - jazzu i hip hopu w wykonaniu dzieci, które doskonalą swoje umiejętności taneczne w mierzęcickim GOK, pod fachowym okiem Pani Pauliny Płachty. Ogromny aplauz wzbudził także pierwszy publiczny występ sekcji mażoretek, które na co dzień ćwiczą pod kierownictwem Pani Agaty Morawek. Oba pokazy zachwyciły publiczność.

Podczas zabawy dzieci mogły skosztować darmowego popcornu, na który nie brakowało amatorów. Po zakończeniu imprezy plenerowej jej uczestników można było rozpoznać po charakterystycznych brokatowych tatuażach oraz pomalowanych barwnie twarzach.

Niespotykaną jednak do tej pory atrakcją była specjalnie zamówiona na tę okazję maszyna wytwarzająca pianę. Zabawa w 500 litrach wytworzonej piany, w rytm muzyki Pipka i Psotki została przez dzieci oceniona bardzo dobrze. Miarą tego zadowolenia były radosne miny dzieci i ich rodziców oraz wybuchające co chwilę salwy śmiechu.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wspólną zabawę i doskonałą atmosferę.

 

Zdjęcie przedstawiające uczestników wydarzenia Dzień Dziecka

Zdjęcie przedstawiające sekcje mażoretek

Zdjęcie przedstawiające sekcje mażoretek

Zdjęcie przedstawiające sekcje tańca Hip Hop

Zdjęcie przedstawiające sekcje tańca Hip Hop

Zdjęcie przedstawiające sekcje tańca Jazz

Zdjęcie przedstawiające sekcje tańca Jazz

Zdjęcie przedstawiające sekcje tańca Jazz

Zdjęcie przedstawiające sekcje tańca Jazz

Zdjęcie przedstawiające malowanie twarzy

Zdjęcie przedstawiające stoisko z popcornem

Zdjęcie przedstawiające dzieci w pianie

Zdjęcie przedstawiające dzieci w pianie