Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 17 lipca 2024 r. w godzinach 11:30 – 16:30, 24 lipca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30...
 • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
  Inwentaryzacja wyrobów azbestowych w Gminie Mierzęcice
  Urząd Gminy Mierzęcice informuje, że w dniach 05 - 31 sierpnia br. na terenie Gminy Mierzęcice, przeprowadzona zostanie aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. Pracownicy firmy GR...
 • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
  Ruszyła kolejna edycja Mojego Prądu – programu dofinansowań do mikroinstalacji fotowoltaicznych
  Mój Prąd to niezwykle popularny program umożliwiający otrzymanie dofinansowania na zakup fotowoltaiki oraz towarzyszących jej urządzeń. Kolejne edycje programu (a było ich już pięć) cieszą się dużą...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


02 wrzesień 2022

Podsumowanie akcji „Lato w Gminie Mierzęcice”

Fragment zdjęcia przedstawiający zajęcia sensoplastykiStare przysłowie mówi, że: „Wszystko, co dobre- szybko się kończy” -  dopiero co rozpoczynały się wakacje, a już przyszło nam się witać z nowym rokiem szkolnym. Jak co roku, także i podczas tegorocznych wakacji, dzieci zamieszkujące gminę Mierzęcice miały możliwość skorzystania z licznych atrakcji jakie oferował im Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach.

 

W lipcu rozpoczął się cykl spotkań pn. „Poznajemy zawody”, w ramach których  młodzi uczestnicy poznali niemal od podszewki  specyfikę pracy pilota, strażaka, ratownika i bibliotekarza. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy zwiedzili pod okiem przewodnika lotnisko w Pyrzowicach, gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzęcicach.

Podczas wakacji odbyło się „Spotkanie z gadami”, gdzie atrakcję spotkania stanowiły zwierzęta np. boa dusiciel, gekon orzęsiony, wąż zbożowy, które można było zobaczyć z bliska, a nawet pogłaskać. Dużym zainteresowaniem  cieszył się  spektakl o charakterze ekologiczno-edukacyjnym pod tytułem „Alladyn - na ratunek światu” oraz „Rodzinny Turniej Sportowy”, gdzie oprócz licznych konkurencji na uczestników wydarzenia czekały uwielbiane animacje oraz nagrody i puchary za udział w konkursach i wspólnych zabawach. Dla dzieci zostały również przygotowane plenerowe warsztaty plastyczne oraz sensoplastyka.

W sierpniu z wizytą udaliśmy się do Papugarni Carmen w Katowicach, kina Cinema City, Zagrody Żubrów w Pszczynie oraz pierwszego w Polsce edukacyjno-rekreacyjnego „Parku w dechę”. Wycieczki te przysporzyły  młodym mieszkańcom naszej gminy niezapomnianych wrażeń.

Gminny Ośrodek Kultury skierował także swoją ofertę do dorosłych mieszkańców, którzy mogli wziąć udział w zajęciach fitness oraz w dyskotece międzypokoleniowej, prowadzonej przez najstarszą didżejkę w Polsce – DJ Wikę.

Akcja „Lato w Gminie Mierzęcice” została współfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dziękujemy wszystkim osobom oraz instytucjom, które włączyły się w organizację tegorocznej oferty wakacyjnej.  Wam drodzy uczestnicy aktywności, dziękujemy za mile spędzony czas.

 

Zdjęcie przedstawiające dzieci na wycieczce do Papugarium

Zdjęcie przedstawiające spotkanie z lotnikiem

Zdjęcie przedstawiające DJ Wikę prowadzącą międzypokoleniową dyskotekę w Mierzęcicach

Zdjęcie przedstawiające dzieci na spotkaniu z gadami

Zdjęcie przedstawiające spotkanie z bibliotekarzem

Zdjęcie przedstawiające zajęcia sensoplastyki

Zdjęcie przedstawiające spotkanie ze strazakiem i ratownikiem medycznym

Zdjęcie przedstawiające rodzinny turniej sportowy

Zdjęcie przedstawiające scenę teatrzyku Krakowskiego Biura Promocji Kultury

Zdjęcie przedstawiające dzieci na wycieczce do zagrody żubrów

Zdjęcie przedstawiające dzieci na sztalugowych zajęciach plastycznych