Miniatura - logo artykułuGmina Mierzęcice zajęła IV miejsce w województwie śląskim w konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych.

Uczestnikami konkursu mogły być gminy, na których terenie znajdują się gospodarstwa rolne objęte powszechnym Spisem Rolnym 2020, a ich użytkownicy dokonali samospisu internetowego w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r.

Celem przedsięwzięcia było włączenie gmin do aktywnego promowania idei samospisu w trakcie trwania ubiegłorocznego spisu rolnego, m. in. poprzez działania promocyjne PSR 2020, jego propagowanie i zwiększanie świadomości obywateli o jego obowiązku.

- Wysokie miejsce, które jako gmina zajęliśmy w konkursie to zasługa mierzęcickich rolników, którzy z ogromnym zaangażowaniem wypełniali ankiety podczas Spisu Rolnego 2020. Nasza gmina osiągnęła sukces i za to chcę wszystkim bardzo serdecznie podziękować. Spisaliście się na medal i pokazaliście jak dojrzałe i odpowiedzialne są działania naszych rolników w życiu społecznym gminy
- komentuje Wójt Gminy Mierzęcice, który 26 stycznia z rąk Zastępcy Wojewódzkiego Komisarza Spisowego p. Aurelii Hetmańskiej odebrał nagrody rzeczowe.

Laureaci Konkursu Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu w województwie śląskim:

1. gmina wiejska Ślemień, powiat żywiecki,
  2. gmina wiejska Jasienica, powiat bielski,
  3. gmina miejska Katowice, powiat miasto Katowice,
  4. gmina wiejska Mierzęcice, powiat będziński,
  5. gmina wiejska Goleszów, powiat cieszyński.

Nagrodę specjalną otrzymała gmina wiejska Koszęcin, powiat lubliniecki.

Na zdjęciu (od lewej): pani Aurelia Hetmańska, pan Grzegorz Podlejski, pani Bogumiła Szymończyk, pani Agnieszka Frączek